Tudtad, hogy
- a kommunikációnkat a szüleinktől kapott minta határozza meg, így ha tőlük nem sajátítottuk el az eredményes, együttműködésen alapuló kommunikációs eszközöket, akkor valószínűleg ezt az elégtelen mintát adjuk tovább a gyerekeinknek is?
- a párkapcsolatokban a legtöbb konfliktust a különböző értékrend és szokások összeegyeztetése okozza, még akkor is, ha alapvetően elutasítjuk a szüleink értékrendjét?
- hogy az első házasságok átlagos hossza 7-8 év, ugyanis a szülők többsége nincs tisztában a gyerekvállalás nehézségeivel és ez gyakori oka a házasságok megromlásának?
- a diszharmonikus szülő-gyerek viszony egyik leggyakoribb oka a nem megfelelő módon történő kommunikáció, vagyis az, hogy nem ismerjük a kulcsot a miénktől eltérő személyiségtípusú gyerekünkhöz?
Saját élményeken és önismereti tapasztalatokon keresztül ismerheted meg:
- hogy mi az oka a félrekommunikálásnak a családi kapcsolatokban és hogyan lehet változtatni rajta;
- mi az együttműködés kulcsa, hogyan értsünk szót egymással a nehéz helyzetekben is;
- miért viselkednek egészen másként az egy családban felnövő testvérek;
- mire figyelj a gyereked viselkedésében, hogy felismerd azokat a mintákat, amelyek iránymutatóak a megfelelő kommunikációs és motivációs eszköz megválasztásához;
A program Eric Berne tranzakció elemzésére és Thomas Gordon asszertív kommunikációs modelljére épül épül. Az előző támpontokat ad a különböző viselkedésminták beazonosításához és a helyzetben leghatékonyabb kommunikációs csatorna kiválasztásához. Utóbbi pedig a tudatos kommunikációs eszköztárat kínálja, hogy a stresszes és érzelmekkel túlfűtött helyzetekben is úgy tudjunk kommunikálni, hogy a legkevésbé ártsunk magunknak és a számunkra legfontosabb embereknek.
Időtartam: 16 tanóra
Helyszín: Budapest, XIII. kerület
Díj: 47.000 Ft/fő
Házaspároknak 25% kedvezmény!
A program tartalma:
- a saját és a másik igényeinek beazonosítása, az együttműködéshez szükséges készségek elsajátítása;
- a személyiségtípusok és a kommunikációs stílusok jellemzői, kivel hogy érdemes kommunikálni?;
- a személyre szabott motiválás és az önfegyelem fejlesztése gyerekkorban;
- mire figyeljünk a másik viselkedésében, hogy idejében felismerjük a stressz viselkedés jeleit és hogyan lehet ezekben a helyzetekben is eredményesen reagálni.
Mire számíthatsz?
- tapasztalati tanulásra építő tréningformájú együttlétre;
- sok gyakorlásra;
- támogató csoportlégkörre;
- sok felismerésre;
- jó hangulatra.
Adj esélyt magadnak a változáshoz, gyere, várunk!
Jelentkezés az alábbi űrlap kitöltésével